Najczęściej kupowane

Kategorie

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Dostawcy

Biszolin – żel z biszofitem

Biszolin – żel z biszofitem

Biszofit, znany jest też pod nazwą Biszolin Rosyjski. Produkt całkowicie naturalny, otrzymany z biszofitu naturalnego i zachowujący wszystkie jego właściwości. Producentem jest firma NAMI założona w 2000 roku w Warszawie. Obecnie siedziba firmy mieści się w Radzyminie. Od samego początku działalności zajmuje się wprowadzaniem na polski rynek naturalnych produktów. Jednym z preparatów, który zyskuje coraz większą popularność jest żel Biszolin z biszofitem.

 biszofit

źródło: wikipedia

Czym jest i jak powstał biszofit?

Biszofit to naturalny minerał, który wytworzył się kilkaset milionów lat temu. Powstał na skutek wyparowania wody z Morza Prehistorycznego. Jest naturalnym koncentratem zawierającym wszystkie cenne mikroelementy rozpuszczone w wodzie, które do tej pory zachowały swoje właściwości. Jego złoża występują głęboko pod ziemią, co sprawia, że są krystalicznie czyste. Obecnie wydobywa się je za pomocą szybów wiertniczych.

Skład

Żel Biszolin zawiera solankę chlorkowo-magnezową o mineralizacji 400-500 g/l mającą ponad 30 makro i mikroelementów. W skład biszofitu wchodzi około 70 pierwiastków takich, jak na przykład: potas, sód, brom, bor, wapń, krzem, miedź, siarka, żelazo, cynk. Głównym składnikiem jest chlorek magnezu.

Magnez między innymi: poprawia gęstość tkanki kostnej, wspomaga regulację poziomu wapnia w kościach.

Z kolei brom pomaga w likwidacji obrzęków i stanów zapalnych mięśni, stawów oraz kości.

Krzem wpływa znacząco na układ kostno-mięśniowy, budowę kości, chrząstek, wspomaga walkę z cellulitem, zapobiega tworzeniu się żylaków, zwyrodnieniu stawów i kości.

Siarka łagodzi ból mięśni, ułatwia ich odnowę, likwiduje stany zapalne.

Wapń – podstawowy budulec kości odgrywający znaczącą rolę w rozwoju układu kostnego.

 Żel przeciwbólowy

Zastosowanie

Biszolin posiada wiele zastosowań. Może być używany zarówno jako lek, ale także jako kosmetyk. Stosuje się go do masażu, co ma wpływ na rozluźnienie się mięśni i poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Jest pomocny przy leczeniu żylaków. Zastosowany miejscowo może przynieść ulgę w stłuczeniach i innych podobnych urazach. Jego niewątpliwą zaletą jest wysoka przyswajalność (wchłania się w 100%). Po zastosowaniu szybko przenika do naczyń włosowatych.      bóle reumatyczne,

  1.      bóle barków,
  2.      bóle w kolanach,
  3.      bóle mięśni,
  4.      kurcz mięśni,
  5.      zapalenie korzonków nerwowych,
  6.      żylaki,
  7.      ostrogi,
  8.      haluksy.

 

bóle mięśni

Jak stosować żel Biszolin?

Niewielką ilość preparatu należy wmasować w miejsce pojawienia się bólu lub występujących zmian zapalnych, czy zwyrodnieniowych. Masować przez ok. 3 minuty do całkowitego wchłonięcia. Zaleca się aplikację 2 – 3 razy dziennie przez okres 14 dni. Kurację należy powtórzyć po 10 dniach. Uwaga: żel z biszofitem nie może być stosowany na rany i skórę zmienioną chorobowo.

Przeciwwskazania do stosowania

Biszolin żel z biszofitem jest bezpiecznym preparatem i może być stosowany w każdej sytuacji i przez każdego poza 2 wyjątkami. Nie zaleca się używania:

  1.      przy uszkodzeniach skóry,
  2.      w chorobach związanych z zaburzeniami odporności.