Najczęściej kupowane

Kategorie

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Dostawcy

Jak dbać o cerę naczynkową?

Jak dbać o cerę naczynkową?

Niektóre osoby mają spory problem z utrzymaniem skóry twarzy w idealnym stanie. Jeżeli na policzkach lub w okolicy nosa pojawiają się tzw. „pajączki”,  zaczerwienienia, to może oznaczać, że mamy do czynienia ze skórą naczynkową.

 

Cera naczynkowa - charakterystyka  

Jest to szczególny rodzaj cery, który wymaga dużej staranności podczas pielęgnacji. Przy cerze naczynkowej skóra jest bardzo cienka i charakteryzuje się nadmierną wrażliwością na czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, mróz, wysoka temperatura, czy duża wilgotność. Pod skórą tworzą się charakterystyczne rumieńce z tendencją do długiego utrzymywania się. Problem może dotyczyć nawet 60% ludzi na świecie.

Objawy

⇨ obecność na twarzy małych zaczerwienionych naczynek krwionośnych, tzw. „pajączków” (głównie w okolicy nosa, brody i na policzkach),

⇨ rumień pojawiający się nagle na policzku, zwłaszcza przy szybkiej zmianie temperatury otoczenia.

Najtrudniejszym okresem jest zima. Po wejściu z zimnego powietrza do nagrzanego pomieszczenia, naczynka krwionośne na twarzy pod wpływem nagłej zmiany temperatury zaczynają się rozszerzać, co objawia się silnym zaczerwienieniem.

 

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Nie wszyscy wiedzą, że przy cerze naczynkowej ważne jest przestrzeganie diety i odpowiednia pielęgnacja. Taką skórę należy traktować ze szczególną ostrożnością. Przede wszystkim nie wolno jej dodatkowo podrażniać. Nie są więc zalecane gruboziarniste peelingi, czy skrajne temperatury (zimno – gorąco), długie przebywanie na słońcu, jak również wiatr, czy mróz. Nie są także wskazane długie kąpiele i sauna. Te wszystkie czynniki są bezpośrednią przyczyną pękania naczynek. Do codziennej pielęgnacji należy używać kosmetyków przeznaczonych do wrażliwej skóry naczynkowej.

fitomed krem nr 2 cera naczynkowa

Kosmetyki – co na popękane naczynka?

Obecnie na rynku znajduje się szeroki wachlarz preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry naczynkowej, począwszy od kremów, a skończywszy na olejach. W sklepie Papatki można kupić różne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry naczynkowej.

Przykładem dobrego kosmetyku dla skóry wrażliwej jest krem z kasztanowca do twarzy. Zalecany do stosowania przy skórze skłonnej do zaczerwienienia, z rozszerzonymi porami i widocznymi „pajączkami”.

Krem ma postać płynu. Może być stosowany pod makijaż. Po użyciu skóra jest odpowiednio nawilżona i odżywiona.

 krem w plynie kasztanowiec zapach ciszy

Skład i sposób użycia:

  1.      hydrolaty: różany i oczarowy (zapewniają odpowiedni stopień nawilżenia, dostarczają witaminy i sole mineralne),
  2.      owoce: kasztanowca, krwawnika i skrzypu (wzmacniają układ naczyń krwionośnych, uszczelniają naczynia włosowate, poprawiają ich elastyczność,       zwiększają ich odporność na rozszerzanie i pękanie),
  3.      olej z pestek winogron (wzmacnia działanie kasztanowca, krwawnika i skrzypu),
  4.      olej makadamia (zmiękcza i wygładza skórę, poprawia jej elastyczność i napięcie).

 olejek miejski cera naczynkowa

Niewielką ilość kremu należy delikatnie wmasować w skórę. Przed użyciem preparat trzeba dokładnie wymieszać poprzez energiczne wstrząśnięcie butelką. Producentem jest Zapach Ciszy.