zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Naturalne przyprawy

Zioła, to rośliny zawierające substancje wpływające na metabolizm człowieka i dostarczające surowców zielarskich. Znamy gatunki przyprawowe, lecznicze a nawet trujące. Zioła to przede wszystkim jednoroczne i dwuletnie rośliny zielne, ale także drzewa, krzewy, warzywa i byliny. Zalicza się do nich także niektóre grzyby. Stosowane są m.in. w...

Zioła, to rośliny zawierające substancje wpływające na metabolizm człowieka i dostarczające surowców zielarskich. Znamy gatunki przyprawowe, lecznicze a nawet trujące. Zioła to przede wszystkim jednoroczne i dwuletnie rośliny zielne, ale także drzewa, krzewy, warzywa i byliny. Zalicza się do nich także niektóre grzyby. Stosowane są m.in. w ziołolecznictwie, aromaterapii i jako przyprawy. Gojnik, czarci pazur oraz inne zioła czekają na to, aż je Państwo odkryjecie. Nawet najprostsze do przyrządzenia dania nie smakowałby tak dobrze, gdyby nie dodano do nich przypraw. Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, jednak te aromatyczne dodatki od wieków urozmaicają kulinarne specjały i umiejętnie stosowane gwarantują prawdziwą ucztę naszym zmysłom. Zapewne, warto znać się na tym, do których  potraw najlepiej użyć danej przyprawy, tak by w pełni wykorzystać ich smak. Dodatkowo, dobrze jest zdawać sobie sprawę z leczniczych właściwości poszczególnych ziół. W wielu przypadkach stanowią one bowiem niezwykle cenne i naturalne środki zapobiegające różnym schorzeniom. Przyprawy stosowane są przez nas od najdawniejszych czasów. Już nasi protoplaści korzystali z dobrodziejstw natury i przy pomocy różnych ziół, nasion lub owoców doprawiały swoje prymitywne dania, leczyli dolegliwości a nawet barwili tkaniny. Przyprawom niejednokrotnie przypisywano też znaczenie symboliczne, a nawet magiczne. W późniejszym czasie niektóre egzotyczne przyprawy (np.: przyprawy korzenne) traktowane były jako środek płatniczych. Ich ceny nierzadko osiągały bajońskie wartości. Dziś przyprawy spotkać można w każdym polskim domu oraz sklepie. Bez nich nie wyobrażamy sobie żadnych potraw. Obecnie nadal przyprawy nadal stosuje się do leczenia różnych chorób i schorzeń w domowych warunkach. Wytwarza się je najczęściej z liści, korzeni oraz owoców poszczególnych gatunków roślin. Na rynku znajdziemy także specjalne mieszanki oraz sosy, które powstają na bazie naturalnych dodatków kulinarnych. W naszym sklepie znajdziesz: przyprawy marokańskie, szafran, mięta marokańska, szałwia, marokańska czarnuszka siewna oraz inne. Jeżeli potrzebujesz przyprawy lub zioła którego nie mamy w ofercie, skontaktuj się z nami, spróbujemy pomóc.


Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz