Czy prostownica i suszarka niszczą włosy?

Nie każda kobieta może pochwalić się idealnie prostymi włosami, dlatego tak często sięga się po pomoc suszarki i prostownicy. Stosowane z umiarem nie niszczą okrywy włosów, pozostawiając fryzurę zdyscyplinowaną, a włosy miękkie i atrakcyjnie wyglądające. Jakich zasad przestrzegać podczas stosowania suszarki i prostownicy?

Czy suszenie suszarką może zniszczyć włosy?

Wiele zabiegów wykonywanych w domu, takich jak stosowanie nieodpowiedniej farby do włosów, prostowanie i suszenie, mogą niekorzystnie wpływać na strukturę włosa i powodować jego łamliwość. Dzieje się tak w przypadku niedostosowania temperatury, jaką traktuje fryzurę suszarka do włosów. W konsekwencji łuski zostają odchylone i włos zostaje narażony na szybką utratę wilgoci, staje się kruchy i łamliwy. Aby tego uniknąć, należy wybierać profesjonalne produkty, które oferują możliwość dowolnej regulacji temperatury nawiewu, ponadto najlepiej działające są suszarki, które posiadają funkcję jonizacji. Regulacja temperatury, chłodny nawiew skierowany na włosy po zakończeniu suszenia i jonizacja sprawią, że łuski zostaną domknięte, a włosy nie będą nadmiernie przesuszone. 

Czytaj także: Jak naturalnie dbać o włosy?

Prostowanie włosów tylko z odpowiednimi kosmetykami!

W przypadku traktowania włosów prostownicą istotne jest, aby pamiętać o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków chroniących przed wpływem wysokiej temperatury. Dobrym momentem na przygotowanie włosów do zabiegu jest już samo ich mycie. Aby zachować właściwy poziom nawilżenia, popularnym produktem pielęgnacyjnym jest szampon nawilżający, a niekiedy dobrze działającym okaże się szampon do włosów rozjaśnianych. Ze względu na zawarte w nich witaminy odżywiają, wspomagają procesy regeneracji i sprawiają, że włosy stają się odporne na utratę wilgoci. Dobroczynne działanie hydrolizatu z pszenicy i owsa pozwala na zachowanie zdrowego wyglądu włosów i przeciwdziała nadmiernemu puszeniu. Podstawą w przypadku używania prostownicy jest zabezpieczenie włosów odpowiednio dobranymi preparatami. Wśród wielu dostępnych kosmetyków należy wybrać te, które nie zawierają składników utrwalających fryzurę, za to tworzą niewidoczną warstwę pozwalającą na ochronę struktury włosa. Zanim nastąpi zabieg prostowania, warto zadbać o zabezpieczenie olejkami pielęgnacyjnymi. Takie olejowanie włosów z korzyścią wpłynie na ich stan oraz ochroni przed wysoką temperaturą. Dobrze jest wykorzystać olejek do włosów agafii, który bogaty w olej z nasion papryczki chili stymuluje wzrost włosów, a zawartość cennych witamin odżywia cebulki. Olej z kopru włoskiego wzmacnia i działa jako doskonały antyoksydant, a ostropest plamisty intensywnie odżywia i nawilża nawet przesuszone włosy. 

Pielęgnacja włosów po suszeniu i prostowaniu

Włosy poddane zabiegom suszenia i prostowania mają prawo stopniowo tracić nawilżenie, a co za tym idzie atrakcyjny i zdrowy wygląd. Aby temu przeciwdziałać warto mieć na uwadze fakt, że wymagają troskliwej i uważnej pielęgnacji. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze zasady, o których trzeba pamiętać jeśli często korzysta się z suszarki lub prostownicy:

  • szampon do włosów - dobrze jest pamiętać, że aby uchronić włosy przed utratą wilgoci, warto zabezpieczyć je już w momencie mycia. Warto pamiętać o nawilżających szamponach i tych bogatych w składniki sprzyjające utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia.
  • Nawilżenie - nieodłącznym elementem procesu przygotowywania włosów na różnorodne zabiegi jest dobranie odpowiedniej odżywki. W przypadku włosów suchych i łamliwych świetnym wyborem okaże się odżywka na porost włosów. Dogłębnie nawilży, wygładzi strukturę, sprawiając, że domknięte łuski będą chronić przed przesuszeniem. 
  • Kosmetyki dedykowane do stosowania w trakcie suszenia i prostowania - w zdecydowanej większości są to preparaty bogate w naturalne olejki, hydrolizaty i witaminy, które nie tylko chronią przed działaniem wysokiej temperatury. Niejednokrotnie ich działanie jest potęgowane właśnie dzięki zastosowaniu ciepłego nawiewu. Wspomagają odbudowę, równocześnie aktywnie chroniąc włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Proponowane wpisy

więcej wpisów >
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nie mam konta

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło