Jak nakładać maski na włosy?

Maseczka do włosów to niezastąpiony kosmetyk każdej kobiety, która chce dbać o swoje włosy. Dobrze dobrana maska do włosów zapewniam wygładzenie, odżywianie i łatwiejsze układanie fryzury. Sprawdź, jak poprawnie stosować maskę, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty i zachwycać wyglądem.

Maska do włosów - dlaczego warto jej używać?

Maska do włosów działa mocniej niż odżywka do włosów, jest bardziej skoncentrowana i zawiera większe ilości składników pielęgnacyjnych, dzięki czemu daje też lepsze efekty. Maska przez wzgląd na swoją treściwą konsystencję może być używana rzadziej niż odżywka – wystarczy aplikacja 1-2 razy w tygodniu. Substancje wchodzące w skład masek do włosów wygładzają, nawilżają, natłuszczają i działają ochronnie. Część składników działa tylko powierzchownie, inne natomiast wnikają w głąb włosa. Osiągnięcie odpowiedniego efektu wymaga jednak prawidłowego stosowania maseczki. Sprawdź, ile maski nakładać na włosy, jak długo trzymać produkt na głowie i jak go właściwie dobrać.

Czytaj również: Naturalne odżywki do włosów – pielęgnacja w zgodzie z naturą!

Ile maski nakładać na włosy?

Mogłoby się wydawać, że nakładanie dużej ilości maski na włosy da lepszy efekt, dlatego że im więcej kosmetyku, tym lepsze działanie, ale jest wręcz przeciwnie. Zbyt duża ilość maski do włosów po wypłukaniu i wysuszeniu włosów może dać efekt tłustych, matowych i sklejonych kosmyków, które będą wyglądać tak, jakby nie były myte. Jeśli nakładasz maskę do włosów po myciu, zastosuj niewielką ilość. Więcej produktu możesz stosować tylko wtedy, jeśli stosujesz maskę do włosów przed myciem.

Jak używać maseczki do włosów – czas aplikacji

Zastanawiasz się, ile trzymać maskę na włosach? Popularnym błędem jest zbyt krótkie działanie maseczki. Jeśli zastosujesz ją tylko na minutę, to nie zdąży dobrze wniknąć we włosy i odpowiednio zadziałać, natomiast po umyciu głowy włosy będą nadmiernie obciążone. Jeśli masz mało czasu, zaledwie 2-3 minuty, zastosuj niewielką ilość maseczki, a jeśli chcesz, żeby maska dobrze zadziałała, potrzymaj ją na włosach 20-30 minut. Bardzo dobrym patentem jest nałożenie na głowę czepka i podgrzewanie głowy suszarką – dzięki wyższej temperaturze maseczka zadziała jeszcze lepiej.

Błędy w nakładaniu masek do włosów

1. Aplikacja maski na niedomyte włosy

Maska na włosy nie będzie dobrze działała, jeżeli zaaplikujesz ją na niedokładnie umyte włosy. Jeżeli włosy są niedomyte, to maseczka nie przeniknie przez warstwę otaczającego je sebum i nie będzie w stanie zadziałać w taki sposób, żeby odżywić i wygładzić włosy. Po spłukaniu maski włosy będą obciążone, matowe lub spuszone.

2. Niedbała aplikacja maski

Zastanawiasz się, jak używać maseczki do włosów? Przede wszystkim musisz to robić precyzyjnie i nakładać produkt bardzo starannie. Kosmetyk powinien być rozprowadzony równomiernie na całej długości włosów. Warto wydzielać cienkie pasma i wcierać odżywkę w każde z nich, a następnie dokładnie spienić ją w taki sposób, jak robimy to podczas mycia głowy i na koniec rozczesać włosy, co dodatkowo ułatwi rozprowadzenie maseczki. Jeżeli masz włosy przetłuszczające się lub cienkie i obawiasz się ich obciążenia, nie nakładaj maski od nasady włosów, tylko od połowy i na końcówki.

3. Nieodpowiednio dobrana maska do włosów

Kluczem do osiągnięcia spektakularnego efektu działania maski na włosy jest właściwe dostosowanie jej do rodzaju włosów. Najpierw musisz poznać typ swoich włosów, żeby wiedzieć, jakich składników szukać w składach kosmetyków.

  • Niskoporowate, gładkie i mocno błyszczące włosy sprawiające wrażenie ciężkich i grubych najlepiej zareagują na lekkie maseczki o rzadkiej konsystencji. Wybrany produkt powinien zawierać oleje o małych cząsteczkach, np. palmowy lub kokosowy, biotynę, rumianek i rozmaryn, np. Maska do włosów z olejkami eterycznymi 155ml Fitocosmeic
  • Włosy bardzo zniszczone, suche i porowate będą wymagały zastosowania gęstszej i treściwszej maski z silikonami, olejami i wygładzającymi składnikami. W przypadku włosów o niskiej porowatości dobrze sprawdzą się składniki nawilżające takie jak na przykład aloes czy kwas hialuronowy. Włosy porowate będą wdzięczne za roślinne oleje niewnikające lub półnikające oraz glicerynę, hydrolizowane proteiny i keratynę.
  • Włosy wypadające będą potrzebowały maski z witaminami, minerałami i kwasami tłuszczowymi. Warto szukać produktów zawierających ekstrakty roślinne (np. z łopianu), drożdże, olej arganowy, olej rycynowy, olej makadamia i ekstrakt z nasion chia, polecamy produkt: Maska do włosów Regenerująca Avocado Good Mood 250 ml

4. Zbyt częsta lub zbyt rzadka aplikacja maski na włosy

Maskę do włosów należy stosować 1-2 razy w tygodniu. Częstsze używanie nie ma najmniejszego sensu, bo produkt nie będzie działał lepiej, a wręcz przeciwnie – obciąży włosy i fryzura przez cały czas będzie wyglądała na nieświeżą. Zbyt rzadka aplikacja doprowadzi do sytuacji, kiedy włosy nie będą otrzymywały odpowiednio dużej dawki składników pielęgnacyjnych i kondycja kosmyków nie poprawi się na tyle, by można było zauważyć zmianę.

Jak nakładać maski na włosy aby osiągnąć najlepszy efekt?

Zastanawiasz się, jak nakładać maski na włosy? Bez względu na to, jaką maseczkę wybierasz i jakie masz włosy, pamiętaj, żeby nie nakładać maski na mokre włosy. Jeśli włosy są bardzo mokre i woda dosłownie z nich cieknie, to maska będzie spływała razem z wodą. Najlepiej odsączyć włosy na ręczniku i dopiero później zastosować maskę. 

Największą ilość produktu stosuj na najsuchsze i najbardziej uszkodzone partie włosów, zwykle są to pasma wokół twarzy i same końcówki. Lepiej nie nakładaj maski na skórę głowy. Wyjątkowo ostrożnie postępuj z maseczkami do włosów bez spłukiwania. Przed ich zastosowaniem opłucz włosy ciepłą wodą, a następnie zimną, by łuski włosa się domknęły i zastosuj symboliczną ilość produktu, rozprowadzając go jedynie na długości włosów.

Proponowane wpisy

więcej wpisów >
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nie mam konta

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło