Jak zrobić domową maseczkę oczyszczającą?

Tłusta i zanieczyszczona skóra może być ogromnym problemem. W przypadku takiej cery niezwykle ważne jest oczyszczanie, ale żel lub pianka to czasami za mało. Uzyskany efekt może spotęgować domowa maseczka oczyszczająca. Sprawdź, jak ją zrobić.

Maseczka oczyszczająca pory domowej roboty – czy może działać?

Domowe kosmetyki działają zdecydowanie delikatniej niż gotowe produkty, ale naturalna maseczka oczyszczająca pory może poprawić kondycję skóry, przynajmniej chwilowo. Maseczki na pory domowej roboty są przede wszystkim tanie i można je wykonać w maksymalnie kilka minut i często ze składników, które mamy w kuchennych szafkach lub w lodówce. Domowe sposoby na maseczki oczyszczające twarz to obecnie prawdziwy hit pielęgnacji. Dzisiaj szukamy zdrowych i naturalnych rozwiązań, które pomogą nam dbać o swój wygląd, a prosty przepis na maseczkę oczyszczającą do twarzy z pewnością warto przetestować przynajmniej jeden raz. Żeby uzyskać satysfakcjonujące efekty, naturalna maseczka oczyszczająca do twarzy powinna być stosowana możliwie 2-3 razy w tygodniu.

Jak zrobić domową maseczkę oczyszczającą? Podstawowe zagadnienia

Bez względu na to, czego używasz do przygotowania swojego domowego kosmetyku, dobra maseczka oczyszczająca pory powinna być sporządzona ze składników świeżych i pochodzących z naturalnego źródła. Domowa maska oczyszczająca pory będzie działać najlepiej, jeżeli powstanie ze składników ekologicznych, a najlepiej takich pozyskanych z własnego ogrodu. Jeżeli nie masz własnych ziół czy owoców, do sporządzenia maseczki domowej roboty na twarz oczyszczającej możesz wykorzystać półprodukty apteczne lub zakupione w sklepie ze zdrową żywnością.

Najlepsza maseczka oczyszczająca powinna być sporządzana na bieżąco – nie przechowuj gotowej maseczki w lodówce czy w szafce, tylko postaraj się przygotować taką porcję, żeby zużyć ją od razu, a do przygotowania kolejnej maseczki domowej roboty oczyszczającej wykorzystaj świeże składniki.

Czytaj również: Łuszcząca się skóra twarzy, jak jej zapobiec?

Czytaj również: Pielęgnacja skóry twarzy - maseczki w płachcie

Maseczka nawilżająco oczyszczająca domowa

Przepis na maseczkę oczyszczającą powinien zawierać składniki o wielokierunkowym działaniu. Domowa maseczka oczyszczającą nawilżająca z jednej strony pozwoli Ci odblokować pory, a z drugiej lekko nawilżyć cerę i zapobiegać wzmożonej produkcji łoju. Jak zrobić maseczkę oczyszczającą twarz o dodatkowym działaniu nawilżającym? Wykorzystaj do tego składniki takie jak miód, gliceryna, aloes, kolagen, mleczan sodu czy mocznik. Większość oczyszczających maseczek możesz uzupełnić składnikami nawilżającymi i osiągnąć dzięki temu lepszy rezultat.

Maski oczyszczające na twarz – przepisy

Dowiedz się, jak zrobić maseczkę oczyszczającą w kilku różnych wersjach.

Maseczka oczyszczająca pory domowa z glinki

Doskonałym składnikiem oczyszczającym pory są glinki, a w przypadku skóry tłustej i trądzikowej najlepsze działanie wykazuje czarna glinka. Domowe sposoby na maseczkę oczyszczającą z glinki przynoszą świetne efekty. Glinka „wyciąga” zanieczyszczenia z ujść gruczołów łojowych niczym odkurzacz i umożliwia odblokowanie porów. W celu sporządzenia maseczki należy połączyć łyżkę czarnej kosmetycznej glinki z jedną łyżeczką przegotowanej wody i wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji, a następnie nałożyć taką miksturę na twarz i poczekać 15-20 minut, po czym dokładnie zmyć. Pamiętaj jednak, że domowa maska oczyszczająca z glinki może brudzić i trzeba ją stosować ostrożnie. Jeśli pozostałości maseczki będą widoczne w rozszerzonych porach skóry, trzeba je usunąć przy użyciu szczoteczki do twarzy lub scrubu.

Domowa maska oczyszczająca na twarz z drożdży

Domowe sposoby na maseczkę z wykorzystaniem drożdży mogą normalizować wydzielanie łoju i tym samym skutecznie poprawiać kondycję skóry. Naturalna maseczka oczyszczająca z drożdży ze składnikami takimi jak na przykład olejek z drzewa herbacianego, olejek rycynowy czy sok z cytryny ma działanie rozjaśniające i antybakteryjne. Przygotowanie maseczki z drożdży jest bardzo proste – 1/6 kostki drożdży należy rozpuścić w łyżeczce ciepłej wody i tak powstałą maseczkę nanieść na twarz i zmyć po 15-20 minutach. Po zmyciu maseczki z drożdży cera jest wygładzona i zmatowiona.

Maseczka oczyszczająca z sody oczyszczonej i soku z cytryny

Bardzo dobre efekty w oczyszczaniu porów przynosi też maseczka na twarz oczyszczająca z sody i soku z cytryny. Łyżeczkę sody oczyszczonej należy rozpuścić w połowie łyżeczki soku z cytryny i ewentualnie dodać trochę wody, by sporządzić gęstą zawiesinę. Mieszankę nanosimy na twarz i pozostawiamy na kilkanaście minut. Możemy też wykorzystać ją jako naturalny peeling – wystarczy nałożyć maskę na twarz i pocierać. Soda oczyszczona odblokuje pory, wygładzi skórę poprzez starcie jej rogowych warstw i ujednolici cerę. Pamiętaj jednak, że soda oczyszczona ma zasadowe pH, natomiast naturalne pH skóry jest lekko kwaśne, więc po takiej maseczce należy przetrzeć skórę tonikiem lub płynem micelarnym o pH około 5,5. Nie wszystkie domowe sposoby na maseczki oczyszczające pozwalają zachować naturalne pH skóry, więc po zmyciu maseczki warto przywrócić skórze jej właściwy odczyn.

Maska oczyszczająca do twarzy z ananasa, aloesu, jogurtu i sody

Kolejną niezwykle skuteczną maseczką jest ta powstająca z jogurtu, ananasa, sody i aloesu. Maseczki oczyszczające pory z ananasem umożliwiają wykonanie delikatnego peelingu enzymatycznego. Ananas zawiera enzymy, które rozpuszczają martwy naskórek. W połączeniu z sodą pozwala to uzyskać efekt dokładnego oczyszczenia skóry i odblokowania porów. Dodatek aloesu sprawia, że maska lekko nawilża skórę, z kolei jogurt koi podrażnienia i lekko zakwasza cerę. Dla uzyskania optymalnych efektów domowe maseczki na twarz oczyszczające warto stosować 2 razy w tygodniu.

Domowa maseczka oczyszczająca niestety nie wystarczy, by kompleksowo zadbać o cerę – trzeba ją traktować jako dodatek do normalnej pielęgnacji, a nie jej podstawę. Sklep internetowy papatka.pl to idealne miejsce na zakup składników na domową maseczkę oczyszczającą. Przed wykonaniem maseczki warto też zrobić próbę uczuleniową na zgięciu łokcia i odczekać kilka godzin w celu upewnienia się, że wybrane produkty nie wywołują reakcji alergicznej.

Proponowane wpisy

więcej wpisów >
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nie mam konta

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło