Maseczki do twarzy: rodzaje i zastosowanie

Nie od dziś wiadomo, że sekretem promiennej i gładkiej cery jest odpowiedni poziom nawilżenia i dostarczenie skórze substancji odżywczych. Nic dziwnego, że w poszukiwaniu sposobu na szybkie uzupełnienie niedoborów powstały odżywiające i regenerujące maseczki, stanowiące szybki ratunek dla zmęczonej cery.

Rodzaje maseczek do twarzy

Kosmetyki do twarzy są stworzone w celu poprawy wyglądu i kondycji skóry całego ciała. Ze względu na ilość i skoncentrowanie składników odżywczych, maseczki do twarzy stanowią segment produktów, które przychodzą z natychmiastową pomocą cerze, której brakuje witalności i witamin. Są one zdecydowanie bardziej naszpikowane dobrymi składnikami, niż kremy i powinny być stosowane 2-3 razy w tygodniu. Wyróżnia się kilka rodzajów maseczek, wśród nich niezwykle popularne domowe maseczki, przygotowywane w domowym zaciszu przy pomocy naturalnych składników. Dzięki wykorzystaniu np. zielonego ogórka oferują nawilżenie i wzbogacają skórę w składniki mineralne. Odrobina oleju kokosowego w połączeniu z kawą doskonale odżywia, pozwala zachować promienny wygląd i nawilżenie w głębokich warstwach skóry. Ponadto działa ona jako naturalny peeling, złuszczający martwe komórki naskórka. To nie jedyne propozycje maseczek domowych, tak naprawdę podczas ich tworzenia można wykorzystać wiele ogólnodostępnych składników dostępnych w każdej kuchni. W przypadku maseczek dostępnych w drogeriach i sklepach kosmetycznych najczęściej spotykane są w dwóch formach. Stałej- maski w płachcie, maski w proszku do samodzielnego rozrobienia i przygotowania w domu oraz maski w formie płynnej.

Maseczki nawilżające do twarzy - kto powinien je stosować?

Najczęściej spotykane i najchętniej kupowane są właśnie maseczki nawilżające. To świetny sposób na sprawne radzenie sobie z problemem przesuszonej cery, działający niczym balsam. W zależności od składników aktywnych maski bogate są między innymi w retinol, olejki, w tym arganowy, parafinę czy kwas hialuronowy. Maski doskonale radzą sobie z odzyskaniem utraconej wilgoci i zabezpieczeniem cery przed działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto korzystnie wpływają na spłycenie zmarszczek, poprawę konturów twarzy i redukcji zmęczenia objawiającego się szarą cerą.

Maseczki peel off a rodzaj cery

Ciekawą propozycją zyskującą na popularności jest maska peel. Przede wszystkim wyróżnia ją forma, sam produkt występuje w formie płynnej. Naniesiony na twarz zastyga tak, aby można było go większymi fragmentami usunąć z powierzchni twarzy. Nie tylko odżywia skórę, ale także zapewnia złuszczenie martwego naskórka i odblokowanie porów. Dzięki temu podobnie jak czarna maska na wągry idealnie nadaje się do cery przesuszonej i borykającej się z trądzikiem i problemami z wypryskami.

Maseczka z węgla aktywnego dla oczyszczania cery

Z dalekiego wschodu przywędrowała moda na maski w płachcie, czego przykładem może być popularna maseczka z węgla aktywnego. Bogata w węgiel aktywny działa detoksykująco, dokładnie oczyszcza i regeneruje skórę. Ponadto wygładza zmarszczki i poprzez głębokie nawilżenie i odżywienie zapobiega powstawaniu nowych, pozostawiając cerę delikatną i promienną.

Maska enzymatyczna - tylko dla cery delikatnej?

Kiedy potrzebna jest regeneracja zmęczonej skóry, z pomocą przychodzi maska enzymatyczna ava. Dzięki obecności koenzymu Q10, kwasu hialuronowego oraz enzymów roślinnych zapewnia intensywną pielęgnację skóry twarzy i dekoltu. Oczyszcza, nawilża i regeneruje zmęczoną skórę, sprawia, że odzyskuje równowagę i staje się odporna na działanie ciepła, promieni słonecznych oraz niektórych, wysuszających kosmetyków kolorowych.

Jak często nakładać maseczki kosmetyczne?

Przede wszystkim należy pamiętać, że przed zastosowaniem maseczki skóra powinna zostać odpowiednio oczyszczona i przygotowana do zabiegu. W tym celu warto zastosować rumiankowy żel do mycia twarzy sylveco, który zadba o usunięcie resztek kosmetyków. Maseczki nakłada się zgodnie z zaleceniem producenta, bowiem część z nich należy aplikować na suchą, a część na zwilżoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. W przypadku masek oczyszczających warto ściśle stosować się do zaleceń dotyczących czasu utrzymywania ich na skórze, ponieważ zdarza się, że mogą spowodować występowanie przesuszeń.

Natura Siberica - naturalne syberyjskie kosmetyki

Czy istnieje cudowny krem na zmarszczki

Olejowanie twarzy - dobór oleju i jego działanie

Łuszcząca się skóra na twarzy - przyczyny i przeciwdziałanie

Jak zrobić domową maseczkę oczyszczającą

Proponowane wpisy

więcej wpisów >
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nie mam konta

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło