Olejowanie włosów dla początkujących

Olejowanie włosów to technika znana od wieków, jednak dopiero niedawno zainteresowało się nią szersze grono kobiet. Dobroczynne działanie olejowania pozwala na poradzenie sobie z wieloma problemami dotykającymi włosy, dlatego tak szybko stało się popularne wśród wielu kobiet. Jak poprawnie wykonywać ten zabieg i jaki olejek do włosów wybrać?

Zasady olejowania długich i krótkich włosów

Aby olejowanie długich włosów i krótkich przyniosło maksymalne korzyści zarówno dla włosów jak i skóry głowy, należy używać produktów naturalnych. Przede wszystkim będą to oleje z pierwszego tłoczenia, bez dodatku konserwantów, środków barwiących, czy syntetycznych substancji zapachowych. Warto zwrócić uwagę, jaki olej zostanie wykorzystany i czy nadaje się on do danego typu włosów. To właśnie porowatość podpowie jakiego oleju powinno się użyć, a jakiego unikać. Zupełnie inne działanie zaprezentuje olej kokosowy na włosy, przeznaczony przede wszystkim do włosów niskoporowatych, a odmienne Olejek ochronny na końcówki włosów 100% naturalny ArgaNove 15 ml. Sama aplikacja oleju na włosy powinna zostać przeprowadzona uważnie i nieśpiesznie, po to, aby miał on szansę na właściwe działanie na całej długości włosa. Im dłużej będzie się znajdował na włosach, tym lepszy efekt zostanie osiągnięty w procesie olejowania.

Sprawdź również: Olej z nasion opuncji: skąd pochodzi i jakie ma właściwości? 

Jak dobrać olej do włosów?

Nie każdy olej nadaje się do pielęgnacji każdego typu włosów, tak naprawdę nie ma uniwersalnego produktu, który spełni wymagania każdego z nich. Przy wyborze najlepszego oleju należy sprawdzić jakim typem w danej chwili dysponujemy, bowiem i to potrafi się zmieniać wraz z upływem czasu. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje:

  • włosy wysokoporowate - charakteryzują się odchylonymi łuskami i szybką utratą wilgoci. Są matowe i pozbawione blasku, szybko się puszą i są niezdyscyplinowane. Szybko chłoną kosmetyki, odżywki i maski, przez co wymagają zastosowania ich większej ilości. Właściwym dla nich będzie olejek vatika kokos, olej sojowy i lniany
  • włosy średnioporowate - to włosy, które nie są tak zdrowe i piękne jak niskoporowate i mogą wykazywać tendencję do zbliżania się wyglądem i kondycją do włosów wysokoporowatych. Wymagają regularnej pielęgnacji i nawilżenia oraz wzmocnienia, aby zachować ich piękny wygląd. Najlepsze okażą się: olej makadamia, olej słonecznikowy i sezamowy
  • włosy niskoporowate - marzenie każdej kobiety, są silne, błyszczące i gładkie, nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Doskonałe dla nich będą olej arganowy, kokosowy, palmowy i shea

Olej kokosowy na włosy - jak go stosować?

Olej kokosowy na włosy to świetny, naturalny zamiennik dla wielu kosmetyków. Dzięki zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych pozwala na zablokowanie utraty wilgoci, dlatego też świetnie nada się dla włosów niskoporowatych. Niestety nie będzie on dobrym wyborem dla posiadaczek włosów zniszczonych, bowiem wymagają one obecności nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jeśli potraktowane zostaną olejem kokosowym, może to wzmocnić puszenie włosów - staną się łamliwe i szorstkie, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednio dobranego oleju do włosów. Olej kokosowy dostarcza wielu składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry głowy i odżywienia włosów niskoporowatych. Zawiera między innymi potas, magnez i cynk, które korzystnie wpływają na kondycję włosów. Ponadto olej kokosowy zamyka otwarte łuski włosa, przez co chroni przed utratą wilgoci i ułatwia układanie fryzury.

Jak działa olej lniany na włosy?

Olej lniany jest olejem przeznaczonym dla włosów wysokoporowatych, ponieważ zawiera aż 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są to głównie kwasy omega 3 i 6, które doskonale regenerują zniszczone włosy. Olej lniany na włosy świetnie dba o kondycję przesuszonych i puszących się włosów, zamyka łuski i sprawia, że są bardziej zdyscyplinowane i gładkie.

Olejek sesa do włosów

Dla osób potrzebujących wsparcia przy pielęgnacji włosów lub rozpoczynających przygodę z olejowaniem powstał olejek sesa. Jest to mieszanka 18 odżywczych ziół i 5 olejków naturalnych oraz mleka. Całość skomponowana w taki sposób, aby zapewnić odżywienie i regenerację, szczególnie potrzebną dla włosów zniszczonych. Regularne stosowanie olejku sesa na włosy potrafi zdziałać cuda i poprawić kondycję nawet bardzo suchych włosów.

Proponowane wpisy

więcej wpisów >
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nie mam konta

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło