zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kosmetyki dla nastolatków

Kosmetyki dla nastolatków

Powiedzmy sobie szczerze: żyjemy w takich czasach, w których nie tylko osoby dorosłe potrzebują kosmetycznego wsparcia. Także nastolatkom bardzo się ono przydaje. Wszak skóra bardzo młodych osób nierzadko boryka się z szeregiem problemów, a ponadto takie czynniki, jak zanieczyszczenie powietrza czy chemia w jedzeniu nie wpływają na nią korzystnie. Na szczęście można z niedoskonałościami skóry skutecznie walczyć – i to nie dzięki chemicznym środkom, które mogłoby przynieść więcej szkody niż pożytku, ale naturalnym kosmetykom ze składnikami, które dała nam matka natura.

Kosmetyki dla nastolatków: jak je dobrać?

Skóra twarzy w tak młodym wieku sprawia liczne problemy. Pojawiają się zaskórniki i pryszcze, a także rozszerzone pory. Burza hormonalna ma na to niemały wpływ. Samo użycie środków myjących w codziennej pielęgnacji jest zdecydowanie niewystarczające i nie pozwoli w poprawieniu stanu skóry. Przy cerze problematycznej trzeba wytoczyć cięższe działa i rozpocząć kompleksową pielęgnację z użyciem dedykowanych cerze trądzikowej preparatami takimi jak np.: krem na trądzik himalaya oraz delikatnie nawilżający krem na dzień. Jednak przed zastosowaniem tych preparatów po raz pierwszy, warto wykonać punktową próbę uczuleniową, aby sprawdzić, czy kosmetyki nie uczulają i nie powodują innych dolegliwości skórnych.

Czytaj także: Pielęgnacja cery dojrzałej

Naturalny tonik do twarzy - podstawa!

Ale kiedy mówimy o dobrym naturalnym toniku do twarzy, sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Dzięki jego regularnemu stosowaniu, w przypadku cery tłustej i trądzikowej, nadmierna tłustość skóry zostaje zniwelowana, a jej wygląd ulega znacznej poprawie. To jednak nie wszystko, bo dobry tonik przygotowuje cerę do dalszych etapów pielęgnacji. Warto jednak i ten kosmetyk dobierać z uwagą, zwracając przede wszystkim wzrok ku składnikom. Naturalny tonik do twarzy dla cery z problemami, to przede wszystkim kosmetyk delikatny, bez zawartości alkoholu.

Krem do twarzy dla nastolatków

Pielęgnacja młodej skóry to także stosowanie kremu, dzięki któremu wierzchnia warstwa naskórka jest chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych. Już cienka jego warstwa pozwoli w osiągnięciu znakomitych rezultatów, jeśli tylko nakładana będzie z odpowiednią regularnością. Naturalne kosmetyki dla nastolatków stanowią coraz większy odsetek wszystkich dostępnych na rynku środków. I bardzo dobrze, to bowiem gwarantuje, że zamiast całej tablicy Mendelejewa w składzie spodziewać się można skuteczności i jednocześnie przyjaznej młodemu organizmowi zawartości.

Naturalny peeling do twarzy (także dla nastolatków)

Nastoletnia skóra złuszcza się tak, jak każda inna. Należy jej w tym nieco dopomóc. Złuszczający się naskórek świetnie usunie peeling stworzony na bazie naturalnych składników, np. peeling owsiany Fitocosmetic, który jest delikatny, ale jednocześnie skuteczny w działaniu. Zamiast klasycznej formy tego środka postawić można na coraz bardziej popularny kamień peelingujący stworzony z glinki. Tego typu kosmetyki dla 13-latki cieszą się coraz większym powodzeniem ze względu na skuteczność działania. Warto spróbować!

Nie tylko dla dziewcząt, czyli kosmetyki dla nastolatków chłopców

Myliłby się ten, kto sądziłby, że tylko nastoletnie dziewczęta potrzebują pielęgnacji i odpowiednio dla nich dobranych kosmetyków. Z chłopcami jest dokładnie tak samo. Nie muszą oni podbierać środków innym, warto, by i oni posiadali swój podstawowy komplet naturalnych kosmetyków, dzięki którym niedoskonałości skóry będą mogły zostać skutecznie zniwelowane.

Kosmetyki do twarzy dla nastolatków mają wszak nieco inny skład niż te przeznaczone stricte dla osób dorosłych. Warto pamiętać o tym, dobierając dla nich odpowiednią pielęgnację i dzięki temu poprawiając stan cery. Warto rozejrzeć się po bogatym i pełnym różnorodności świecie produktów dedykowanych bardzo młodym osobom, by one mogły dbać o siebie…naturalnie!Post comments