Dostępny

Kompletna dieta ketogeniczna dla każdego | Amanda C. Hughes

9788381682855

49,40 zł
49,40 zł / Szt.
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie
9788381682855
2 Przedmioty

W książce znajdziesz wyjaśnienie czym jest dieta ketgoniczna i stan ketozy. Ale przede wszystkim sprawdzony 5-punktowy plan. Dowiedz się więcej.

Ilość

Kompletna dieta ketogeniczna dla każdego | Amanda C. Hughes

Dieta Keto nie tylko kolejna chwilowa dieta, ale sprawdzone praktyki żywieniowe, które stosowane były z powodzeniem już 500 roku p.n.e. w leczeniu epilepsji. Choć ostatnimi czasy dieta keto zyskała na popularności, warto zauważyć, że jej korzyści sięgają daleko poza trwałe i zdrowe odchudzanie. Znaczące rezultaty przynoszą w leczeniu różnorodnych dolegliwości, od migren po raka. Książka nie tylko tłumaczy zasady diety ketogenicznej, ale także oferuje praktyczne narzędzia do wdrożenia jej w życie.

Zasady diety keto

Dieta ketogeniczna opiera się na czerpaniu energii z zdrowych tłuszczów, eliminując skoki poziomu glukozy spowodowane spożyciem dużych ilości węglowodanów. Przejście w stan zwany ketozą umożliwia organizmowi korzystanie z ketonów jako stałego źródła energii, co sprzyja długotrwałemu uczuciu sytości i efektywnej utracie wagi. Poza korzyściami estetycznymi, dieta keto przynosi także poprawę zdrowia, obniżając poziom cukru, regulując ciśnienie krwi i poprawiając funkcje metaboliczne.

Co jeść na diecie keto?

Dieta opiera się głównie na zdrowych tłuszczach, takich jak olej kokosowy, ghee i awokado. Książka podkreśla, co należy wyeliminować, takie jak przetworzone tłuszcze, by zwiększyć korzyści zdrowotne. Przepisy obejmują mięso, ryby, warzywa i owoce jagodowe, unikając jednocześnie bogatych w węglowodany owoców, takich jak banany. Plan pięciu kroków ułatwia wprowadzenie organizmu w stan ketozy, a informacje dotyczące proporcji makroskładników pomagają dostarczyć odpowiednie ilości białka, tłuszczu i węglowodanów.

Jak rozpocząć dietę ketogeniczną?

Autor podkreśla, że początki zmian w diecie są wyzwaniem, dlatego książka oferuje listę ketoprzyjaznych alternatyw, ułatwiając wybór zamienników popularnych produktów. Ponadto, dr. Teitelbaum prezentuje 75 smacznych przepisów, w tym uwielbiane "keto bomby", które są zarówno źródłem energii, jak i pysznym dodatkiem do diety. Praktyczne porady pomagają przejść przez "keto-grypę" – okres adaptacji organizmu.

Kompletna dieta ketogeniczna dla każdego to kompleksowy przewodnik, który nie tylko wyjaśnia teorię diety ketogenicznej, ale także dostarcza praktycznych narzędzi do wprowadzenia jej w życie, zdrowego odżywiania i utrzymania odpowiedniej wagi.

 
 
9788381682855

Brak opinii.

Zobacz także

Nie mam konta

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło