Biszolin - żel z biszofitem 190g | Nami
Dostępny

Biszolin - żel z biszofitem 190g | Nami

5906365360153

54,99 zł
28,94 zł / 100g
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie
5906365360153
3 Przedmioty

Balsam mineralny Biszolin otrzymywany jest z naturalnego koncentratu balneologicznego biszofitu.

Zawiera solankę bromowo-chlorkowo-magnezową o mineralizacji 400-500g/l z ponad 30 makro i mikroelementami.

Ilość

Biszolin - żel z biszofitem 190g | Nami

Biszofit sformował się w skutek wyparowania ekologicznie czystej wody praoceanu i jest naturalnym koncentratem wszystkich mikroelementów w niej rozpuszczonych. Z czasem warstwy biszofitu zostały całkowicie pokryte minerałami osadowymi i obecnie zalegają na głębokości 1100-1700 m od powierzchni ziemi. Wydobywa się je szybami wiertniczymi za pomocą rozcieńczenia wodą. Dlatego sól biszofitu, w przeciwieństwie do soli Morza Martwego otrzymywanej z solanki jezior powierzchniowych, jest absolutnie ekologicznie czysta, ponieważ od momentu utworzenia się przebywa w formie „zakonserwowanej” i nie jest narażona na działanie środowiska zewnętrznego.

Balsam mineralny Biszolin otrzymywany jest z naturalnego koncentratu balneologicznego biszofitu. Zawiera solankę bromowo-chlorkowo-magnezową o mineralizacji 400-500g/l z ponad 30 makro i mikroelementami.

Głównym składnikiem jest chlorek magnezu, poza nim biszofit zawiera jeszcze ok. 70 pierwiastków: potas, sód, brom, bor, wapń, krzem, molibden, srebro, cynk, miedź, siarkę, żelazo i wiele innych.

Preparat z biszofitem - Biszolin jest pomocny w stanach zapalnych i bolesności stawów, mięśni etc.

 

Magnez - aktywuje proces kostnienia, pobudza enzymy, które uczestniczą w budowie kości, stymuluje komórki kościotwórcze. Poprawia gęstość tkanki kostnej, wspomaga regulację poziomu wapnia w kościach, zapobiega niefizjologicznemu odkładaniu się wapnia w tkankach miękkich.

Bor - kości bez boru nie byłyby w stanie utrzymać naszych mięśni. Otacza ona specyficzną ochroną cały nasz szkielet regulując poziom wapnia. Przyśpiesza ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych mięśni, stawów i kości.

Krzem - ma znaczący wpływ na cały układ kostno-mięśniowy, budowę kości, chrząstek, niezbędny przy walce z cellulitem. Zapobiega tworzeniu się żylaków, zwyrodnieniu stawów i kości.

Siarka - Eliminuje stany zapalne oraz wspomaga rekonstruowanie tkanki łącznej, łagodzi ból mięśni oraz ułatwia ich odnowę.

Wapń - jest podstawowym materiałem budulcowym kości, odgrywa kluczową rolę w rozwoju układu kostnego i zapobiega zanikowi tkanki kostnej. Od zawartości wapnia w tkance kostnej zależy m. in. podatność kości na złamania oraz osteoporozę.

Biszolin stosuje się do masażu, dzięki czemu rozluźnia mięśnie i pozwala na poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Pomaga przy żylakach.
Przydaje się także w przypadku chorób układu nerwowego, chorób pourazowych i chorób układu naczyniowego. Można go stosować także jako kosmetyk.
Jego zaletą jest to, że ma bardzo wysoką przyswajalność – wynosi ona około 100%, natomiast preparaty na bazie sztucznych dodatków, mają wchłanialność na poziomie około 50%. Po posmarowaniu skóry biszofitem, zaczyna się on wchłaniać i następnie przenika do naczyń włosowatych. 

 

Sposób użycia Biszolin:

Preparat należy wcierać cienką warstwą 3 min aż do całkowitego wchłonięcia. Zaleca się stosowanie BISZOLINU 2-3 razy dziennie w ciągu 14 dni, po 10 dniach powtórzyć. Żelu nie należy stosować na rany i skórę zmienioną chorobowo.

Nawet, jeśli od razu poczujesz ulgę, nie przerywaj kuracji – minerały, których dostarcza Ci biszolin, potrzebują dłuższego czasu, by wbudować się w tkanki.

Biszofit jest bezpiecznym środkiem, jednak jest kilka przeciwwskazań do jego stosowania .

Nie będzie wskazany przy uszkodzeniach skóry i w chorobach związanych z zaburzeniami odporności.

W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych, biszolin nie ma działań niepożądanych i nie wpływa niekorzystnie na pracę wątroby.

Skład produktu/Ingredients:

 Magnesium Chloride (Biszofit), Microcrystalline Cellulose, Glycerin, Aqua.

Produkt przebadany dermatologicznie.
Nie testowano na zwierzętach.

5906365360153

Opis

Pojemność
190g
Rodzaj produktu
w tubce
Wpływ na środowisko
recycling
Dla kogo?
kobiety
mężczyźni
Kremy/balsamy
bóle mięśni
bóle stawów
łagodzące obrzęk

Brak opinii.

Najczęściej kupowane razem

Zobacz także

Nie mam konta

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło