Pumeksy

Aktywne filtry

Twarda i zgrubiała skóra na stopach to bolączka wielu osób. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że dopóki za oknem nie zrobi się pięknie i gorąco często zapominają o właściwej pielęgnacji stóp. W efekcie na stopach pojawiają się nieestetyczne pęknięcia i zrogowacenia. Można temu zapobiec dzięki systematycznej pielęgnacji, stosowaniu dobrych kosmetyków pielęgnacyjnych, ale także stosując pumeks, tarkę czy hammam.

Pumeksy do pięt w sklepie Papatka.pl

Jak często zauważasz na podeszwie stopy zgrubiały, martwy naskórek (najczęściej w okolicach pięt)? Odciski na stopie oraz modzele tworzą się zwykle wtedy, gdy nosi się zbyt ciasne obuwie albo wywiera się zbyt duży nacisk na poszczególne części stopy czy wręcz zaniedbuje podstawową pielęgnację stóp. Jak się pozbyć odcisków, zrogowacień i innych nieprzyjemnych historii z naszych stóp oraz jak używać pumeksu? Poza codzienną pielęgnacją stóp, raz w tygodniu w trakcie kąpieli zastosuj pumeks wulkaniczny lub jakikolwiek inny pumeks naturalny (np.: wykonywany ręcznie, marokański pumeks z glinki ghassoul) ostatecznie dowolny pumeks kosmetyczny bądź tarkę do stóp. W trakcie kąpieli Twoja zrogowaciała skóra zmiękcza się i łatwiej będzie ją usunąć. Opcjonalnie, przed użyciem pumeksu możesz przez 15-20 minut moczyć stopy w misce z ciepłą wodą. Zapomnijcie o przycinaniu zrogowacień ostrym narzędziem. Może to sprawić, że na stopach odrosną one znacznie większe. Jeżeli masz problem z niezwykle uporczywymi odciskami i modzelami, koniecznie udaj się do podologa lub lekarza.

Jak używać pumeksu?

Wiele osób ma już świadomość jak istotnym jest usuwanie z pięt zrogowaciałego naskórka. Spośród wielu przyrządów, które mogą pomóc w wykonaniu tego zabiegu, hammam oraz pumex są tymi najbardziej popularnymi i najczęściej stosowanymi. Jak więc używać pumexu?

Pumex, to rzecz osobista, używana wyłącznie przez jednego użytkownika. Po każdym ścieraniu, jego użyciu, powinno się dokładnie płukać pumeks pod ciepłą bieżącą wodą, usuwając z niego zanieczyszczenia (po zakończeniu należy porządnie wymyć go pod strumieniem ciepłej wody i dokładnie wyszorować szczoteczką z dodatkiem mydła). Następnie, należy dokładne osuszyć pumeks i pozostawić go w suchym miejscu. Oprócz powyższych czynności od czasu do czasu powinno się również pumex zdezynfekować. Istotne jest również, aby wprowadzić do swojej codziennej rutyny, kosmetyki do pielęgnacji stóp.

Pumeks do pięt - zalety

Pumeks do pięt to niezbędne narzędzie każdej osoby dbającej o swoje stopy. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Można go stosować do usuwania zgrubień, rozwarstwień, odcisków czy modzeli. Warto zauważyć, że pumeks do pięt jest w pełni bezpieczny i nie powoduje zbyt głębokich otarć na skórze. Co więcej, przynosi wiele korzyści w porównaniu do tarki do pięt. Pumeks wulkaniczny czy skała, to naturalne surowce, z których jest wykonany. Dzięki temu może być stosowany przez osoby z alergiami. Pumeks kosmetyczny to produkt, który doskonale sprawdza się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lub salonach spa. W wyborze pumeksu warto wybierać te naturalne, dzięki czemu unikniemy stosowania produktów chemicznych na skórze.

Pumex z gliny Hammam

Pumeks i pumeks z gliny Hammam to przydatne narzędzia do pielęgnacji skóry, które mogą pomóc w usuwaniu martwych komórek skóry, zrogowaciałych miejscami, a także pomóc w zachowaniu skóry gładkiej i delikatnej. Oto nasze propozycje, które mogą Cię zainteresować:

- Pumeks z gliny Hammam - ten rodzaj pumeksu jest wykonany z naturalnej gliny i charakteryzuje się delikatnym działaniem na skórę. Można go stosować do usuwania zrogowaciałych miejsc, np. na piętach, łokciach czy kolanach. Ponadto, dzięki swojej strukturze, pumeks z gliny Hammam pomaga w zachowaniu skóry gładkiej i miękkiej.

- Pumeks naturalny - ten rodzaj pumeksu jest wykonany z naturalnego kamienia wulkanicznego i jest bardziej skuteczny w usuwaniu zrogowaciałych miejsc na skórze. Można go stosować do pumeksowania stóp, dłoni czy nawet twarzy. Jednak należy pamiętać, że warto używać go ostrożnie, ponieważ może być zbyt agresywny dla delikatnej skóry.

Ważne jest również, aby pumeksy używać z umiarem i nie przesadzać z ich stosowaniem, ponieważ nadmiar pumeksowania może prowadzić do podrażnień i uszkodzeń skóry. Ważne jest również regularne nawilżanie skóry, aby zapewnić jej odpowiedni poziom wilgoci i zapobiec wysuszeniu i pękaniu. Podsumowując, używanie pumeksu lub pumeksu z gliny Hammam może być skutecznym sposobem na pielęgnację skóry i usuwanie zrogowaciałych miejsc, ale należy zastosować go z umiarem i pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry.

Pumex - to warto wiedzieć

Pumeks jest bardzo popularnym narzędziem służącym do usuwania zrogowaciałego naskórka, zwłaszcza na stopach. Jednym z najlepszych rozwiązań jest pumeks naturalny, który nie zawiera szkodliwych substancji, a jedynie naturalną, wulkaniczną skałę. Warto zwrócić uwagę, aby wybierać najlepszy pumeks, który skutecznie usunie nieestetyczny naskórek, ale jednocześnie nie zniszczy zdrowej tkanki. Pumeks na pięty powinien być solidny, łatwy w użyciu i trwały, a pumeks naturalny posiada dodatkowe właściwości terapeutyczne. Można go wykorzystać jako składnik do domowego spa, zwłaszcza podczas kąpieli w stylu hammam. Pumeks to wartościowe narzędzie, które powinno znaleźć się w każdej łazience.

Pumeks wulkaniczny czy tarka do stóp?

Pumeks wulkaniczny i tarka do stóp to dwa narzędzia, które służą do pielęgnacji i usuwania zrogowaciałej skóry na piętach. Pumeks to naturalny wulkaniczny kamień, który zostaje oszlifowany i wykorzystywany jako narzędzie do usuwania stwardniałej skóry. Jest to łagodniejsza metoda niż tarka do stóp, ponieważ nie nacina skóry. Pumeks do pięt jest najpopularniejszy wśród kosmetyków, ale niektórzy wolą używać tarki. Pumeks wulkaniczny jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji. Pumeks kosmetyczny jest dostępny w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Właściwe użytkowanie tych narzędzi zapewni nam miękkie i zdrowe stopy.

Pumeksy i pumeks z gliny hammam - poznaj nasze bestsellery

Pumeksy są niezwykle popularnymi produktami do pielęgnacji stóp. Dostępne są różne rodzaje i gatunki pumeksów, jednak najlepszym wyborem jest ten naturalny, wykonany z wulkanicznej skały. Łatwo dzięki niemu usunąć zrogowaciały naskórek i pozbyć się odcisków. Jeśli poszukujesz dobrego pumeksu do pięt, zwróć uwagę na pumeks z gliny hammam. Jest on niezwykle skuteczny i zapewnia szybkie efekty. W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości pumeksy i pumeks z gliny hammam, które będą idealnym rozwiązaniem dla Twoich stóp. Nie czekaj i zadbaj o swoją skórę już dziś! Zobacz nasze topowe produkty z tej kategorii:

- naturalny pumeks z gliny Hammam

- pumeks wulkaniczny owal

- czarny pumeks z lawy wulkanicznej

- tarka do pięt Aris

Artykuły na temat pielęgnacji stóp

Grzybica paznokci - rozpoznanie i leczenie

Czym są kurzajki?

Jak wzmocnić paznokcie

Jak radzić sobie z potliwością stóp

Nie mam konta

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło